Lavička vďaky a prianí

Kúpele sú špecifické miesto, kde človek prichádza s určitými očakávaniami, prianiami a túžbou vyliečiť alebo aspoň zlepšiť svoje zdravie, zrelaxovať, nadobudnúť energiu a pobudnúť v príjemnom regenerujúcom prostredí. Základom každých kúpeľov je liečivá voda – dar prírody pre nás ľudí. Okrem odborného zdravotného personálu sú kúpele charakteristické príjemným prírodným prostredím, ktoré dotvára typickú kúpeľnú atmosféru. Príjemné oku či duši lahodiace prostredie skrášľujú umelecké diela ako šperky na šatách. Najnovším umeleckým dielom v KÚPEĽOCH LÚČKY je Lavička vďaky a prianí.  

 

Autori Lavičky vďaky a prianí

Zoltán Balko a Pavol Dubina

Okrídlená lavička predstavuje miesto pre intímne chvíle človeka, kde si sadne a môže rozmýšľať nad sebou, svojím osudom či budúcnosťou. Forma výtvarného diela v podobe lavičky ponúka priamy kontakt človeka s dielom v intímnom vzťahu. Štylizované krídla predstavujú vyššiu bytosť, osud, niečo tajomné, mystické, spirituálne. Každý si môže vybrať a predstaviť si svoju interpretáciu podľa vlastného presvedčenia a názoru. Dielo vytvára možno zdôveriť sa, vysloviť želanie ale i poďakovať sa pri prípadnej spätnej návšteve. Výsostne osobný vzťah človeka k dielu je umocnený tým, že svoje prianie ale i poďakovanie sa dá nie len vysloviť, ale aj vo forme lístočka vsunúť do otvoru v krídle. Originálna forma diela s nábojom spirituality vychádza zo špecifického charakteru kúpeľného prostredia. Jeho posolstvo a jedinečnosť prispeje k ľahkej identifikácii kúpeľov ako jeho jedinečný symbol. V dnešnom svete globalizácie je strata identity a jedinečnosti prostredia unifikovanými prvkami celosvetovým negatívnym javom. Práve Lavička vďaky a prianí môže Kúpele Lúčky dostať do povedomia širokej verejnosti ako niektoré podobné symboly viažúce sa ku konkrétnemu miestu či mestu. Je len na odvahe každého návštevníka, či využije a prijme možnosť vyskúšať, či sa splní aj jeho túžba a tajné želanie. Lavička si rada vypočuje každého a ďalší osud človeka, jeho priania a želania môžu závisieť práve od ich vyslovenia na správnom mieste – na Lavičke vďaky a prianí.

Aktualizácia 4. 1. 2021

KÚPELE LÚČKY znovu otvorené

Od 4.1. 2021 KÚPELE LÚČKY a.s prijímajú nových klientov na pobyty. Ďakujeme za to, že nerušíte svoj pobyt, ale presúvate ho a tým podporujete zamestnanosť na Slovensku.

V tejto mimoriadnej situácií máme pre Vás mimoriadnu akciu. Záleží nám na Vašom zdraví a preto sme sa rozhodli pre Vás pripraviť mimoriadnu ponuku platnú od 18.1. do 31.3. 2021. Naváhajte, kapacita lôžok je obmedzená.

Znížený doplatok na liečbu cez poisťovňu v indikačnej skupine B

Cena doplatkov za liečbu v skupine B je znížená na: Kúpeľný hotel Choč a Dependance Liptov – 15 € na osobu/noc v dvojlôžkovej izbe, ostatné Dependance na 10 € na osobu/noc s termínom ukončenia pobytu do 31.3.2021.

 

Jednolôžková izba pre samoplatcov bez doplatku

Zrušenie doplatkov za samostatnú izbu pre samoplatcov, ktorí si pobyt objednali priamo cez KUPELE LÚČKY a.s. s termínom ukončenia pobytu do 31.3.2021.

 

Znížený doplatok za samostatnú izbu pre pacientov zdravotných poisťovní v indikačná skupina A aj B

Cena doplatkov za jednolôžkovú izbu je znížená v KH Choč a Dependance Liptov na 13 € osoba/noc, ostatné Dependance 8 € osoba/noc s termínom ukončenia pobytu do 31.3.2021.

 

 

 

V prípade záujmu o pobyt nas neváhajte kontaktovať. Radi Vám pomôžeme s rezerváciou pobytu.

 

 

 

VYUŽITE AKCIOVÉ POBYTY

KÚPELE LÚČKY fungujú v štandardnom režime a klienti k nám môžu prísť bez obáv. Pre ubytovaných hostí sú k dispozícii bazény aj všetky liečebné procedúry. Môžete využiť výhodné pobyty:

Liečba v skupine B cez poisťovňu bez čakania

https://www.kupele-lucky.sk/pobyty/pobyty-cez-zdravotnu-poistovnu/kupelna-liecba-v-skupine-b/

 

Jedinečný pobyt Imunita za 55 € na osobu a noc od začiatku roka.

https://www.kupele-lucky.sk/pobyty/akcie/akciovy-pobyt-imunita/

 

Pobyt Zimný relax s akciovou cenou aj pre seniorov, na 4 noci, ktorý môžu využiť do apríla.

 https://www.kupele-lucky.sk/pobyty/akcie/pobyt-zimny-relax/